«Витрата чек +» – це основний компонент для працівників «першого столу». Він забезпечує пошук необхідного товару з урахуванням дозування виробника та форми випуску. Дає можливість встановити знижку, продати медикаменти за рецептом або з урахуванням страхового полісу. Тут також можна розрахувати вартість доставки, та зарезервувати товар як в цій аптеці так і в інших аптеках торгової мережі. Використовуючи вкладку фіскальний принтер можливо здійснювати всі фіскальні операції (х-звіт, z-звіт, внесення готівки, друк нульового чеку і т.ін.).
Компонент «Витрата чек+» знаходиться в групі компонентів «Рух».
Даний компонент має таку панель інструментів:
додати новий чек;
змінити запис (той що виділено в табличній частині), надає можливість додати примітку до поточного документа;
видалити поточний документ;
оновити всі записи (оновлює всі документи в табличній формі);
оновити поточний запис (оновлює той, що виділено в табличній частині);
відкрити документ, надає можливість змінити статус документа на відкритий;
змінити дату документа (працює тільки в тому випадку коли документ відкритий);
закрити документ, надає можливість змінити статус документа на закритий;
встановити знижку (працює тільки в тому випадку коли документ відкритий);
друк відповідного документа;
перехід до компоненту «Протоколи провізора»;
цей компонент призначений для виконання додаткових дій з чеками:
«експорт у файл» – експортуються дані чеку у файл формату mmo, csv та exp;
«додати з резерву» – дає можливість додати товар до чеку з резерву, тобто який був зарезервований раніше;
«створити резерв» – на підставі набраного товару в чек створюється резерв;
«страхова компанія» – товар відпускається по страховому полісу з відповідною знижкою;
«рецепт» – товар відпускається по рецепту лікаря відповідної лікарні з повною або частковою компенсацією;
«лікар консультант» – дає можливість вказати лікаря та місце його роботи;
«доставка» – враховує ціну доставки;
«дефектура» – дає можливість створити дефектуру;
«дефектура з залишку» – дає можливість створити дефектуру з залишку;
«інформація про дисконт» – надає інформацію про встановлену знижку;
«онлайн залишки» – дає можливість дивитися онлайн залишки на інших торгових точках аптечної мережі;
«геоаптека» – дає можливість створити чек із онлайн сервісу геоаптека;
«за собівартістю» – дає можливість продавати товар за собівартістю;
«створити розрахунок потреби» – дає можливість створити розрахунок потреби на основі набраного чека;
відображення списку чеків за вибраний період.
Порядок роботи:
- Для додавання нового чеку необхідно натиснути відповідну кнопку на панелі інструментів.
Після чого з’явиться панель додавання товарів у чек, яка містить у собі сім основних елементів.
1) Поле для введення назви лікарського засобу. Для пошуку необхідного медикаменту окрім назви можна ввести код партії, код Моріона, штрих-код або ціну препарата.
2) Таблиця в якій відображаються результати пошуку. За замовчуванням вони відсортовані по коду партії при необхідності їх можна відсортувати за будь-яким полем таблиці, натиснувши значок ключа у правому куті.
3) В цьому полі відображається таблиця прямих аналогів знайдених медикаментів.
4) Таблиця в якій відображаються непрямі аналоги лікарських засобів.
5) В цій таблиці відображається зміст чека, тобто позиції, які вже додані у чек.
6) Панель супутніх товарів, які з’являються на основі змісту чека.
7) Поле в якому відображається підсумкова інформація про чек.
2. Проводимо пошук необхідного медикаменту ввівши його назву у відповідне поле 1).
3. В таблиці 2) шукаємо потрібний медикамент, переміщаючись по таблиці клавішами «Вгору», «Вниз» або мишою, знайшовши потрібний медикамент натискаємо клавішу «Enter» або подвійне натискання ЛКМ. З′явиться вікно «Вставка нового запису», де в полі «Кількість»можливо вибрати кількість товару. При цьому доступна кількість товару відображається у полі «Доступно» (для товарів з дільником відображається у звичайних дробах, наприклад 6/10). Якщо товар має дільник, то відпускаєму кількість вводимо в поле «Дробова кіл-сть», наприклад товар має дільник 10, а необхідно відпустити 2 з 10, то у відповідне поле вводимо 2.
4. Повторюємо операції п.2, п.3 поки не наберемо всі позиції чека, що будуть показані в полі 5).
5. Якщо медикамент був доданий помилково, або клієнт відмовився від нього, то його можна видалити клікнувши по ньому ЛКМ в полі 5) (тобто вибрати необхідну позицію)та натиснути комбінацію клавіш «Ctrl»+»Dell», або відповідну кнопку на панелі інструментів.
6. Після того, як позиції в чеку перевірено, можна встановити знижку (якщо таке передбачено) натиснувши клавішу «F8», або відповідну кнопку на панелі інструментів, з’явиться вікно в яке необхідно ввести номер дисконтної картки (або ввести його за допомогою сканера).
7. Для відпуску медикаментів по страховому полісу необхідно виконати операції 1-4 і потім натиснути клавішу «F10», або вибрати «страхова компанія» в меню «додаткові дії», з’явиться вікно, де необхідно вказати параметри страхового полісу.
8. Для відпуску медикаментів по рецепту необхідно виконати операції 1-4 і потім натиснути клавішу «F11», або вибрати «рецепт» в меню «додаткові дії», з’явиться вікно де необхідно вказати параметри рецепта.
9. Для вказання лікаря-консультанта необхідно виконати операції 1-4 і потім натиснути клавішу «F7» або вибрати «лікар-консультант» в меню «додаткові дії», з’явиться вікно, де необхідно заповнити відповідні поля.
10. Для розрахунку доставки необхідно виконати операції 1-4 і потім натиснути клавішу «F5» або вибрати «доставка» в меню «додаткові дії», з’явиться вікно де необхідно заповнити відповідні поля.
11. Вибравши товар і здійснивши необхідні додаткові дії потрібно провести розрахунок з покупцем. Для цього натискаємо клавішу «F9».
В поле «Готівка» вносимо суму отриману від покупця, якщо він розраховується готівкою. Якщо покупець розраховується платіжною карткою то в полі «Тип оплати» необхідно вибрати «Платежная карточка». При необхідності можливо роздрукувати копію чека, встановивши галку у відповідному чекбоксі.
12. У ситуації, коли покупець просив товар, а в аптеці його немає, то можна зробити пошук по INN або по аналогам. Для пошуку по аналогам потрібно ввести повну назву товару в поле 1) п.1 і натиснути «Пошук». Для пошуку по INN потрібно ввести повну міжнародну непатентовану назву (INN) та натиснути «INN».
13. Якщо дії у п. 11 не дали результатів то товар вносять у дефектуру, перейшовши в відповідну вкладку або натиснувши клавішу «F6». Тут є можливість вибрати товар з пропозицій постачальника або з усього списку медикаментів.
Потім вводимо назву препарату у поле «Лік. засіб» і здійснюємо пошук.
Щоб додати до дефектури товар вибираємо його зі списку, що з’явився, і додаємо його подвійним кліком ЛКМ, або натиснувши клавішу «Enter» вибравши тип дефектури та кількість товару.
14. Видалення чека. Якщо чек не був роздрукований, або закритий (що можна побачити в полі «Службові», таблиці чеків), його можна видалити, попередньо вибравши його ЛКМ, або клавішами «Вгору», «Вниз» та натиснути комбінацію клавіш «Ctrl»+»Dell», або відповідну кнопку на панелі інструментів.
Важливо: У всіх інших випадках видалення чека проводитсья з дозволу відповідальної особи!
У випадку коли чек роздуковано, або надано йому статус «Закритого», і цикл «Реплікації» ще не відбувся, відкриваємо документ, натиснувши відповідну кнопку на панелі інструментів, і потім можемо видалити чек як вказано вище. Якщо ж цикл «Реплікації» відбувся, то видалення чеку можливе тільки в «Режимі видалення даних, що реплікуються». Цей режим вмикається в компоненті «Реплікація», що знаходиться в групі компоненів «Сервіс». Зайшовши до компоненту «Реплікація» переходимо до вкладки «Опції» і перейшовши до меню «Ініціалізація» вмикаємо режим видалення даних, що реплікуються. Після видалення чека знову вмикаємо цей режим.