Нові можливості в системі «Фармзаказ»
Своєчасно реагуючи на зміни в регуляторному середовищі фармринку, розробники системи «Фармзаказ АПТЕКА» продовжують удосконалювати програмний продукт для підвищення ефективності процесу замовлення лікарських засобів. У даній публікації мова піде про 2 нововведення, реалізовані в системі «Фармзаказ АПТЕКА»: відображення основних класифікаторів, складених на основі регуляторних документів МОЗ України, а також розширення функцій контролю граничних цін.
останнім часом на українському фармацевтичному ринку відзначено велику кількість змін у регуляторній сфері, встежити часом за якими аптечним закладам вкрай складно. А адже від цього залежать ефективність бізнесу аптечних підприємств, фінансові показники їх діяльності та іншы показники
Дотримуючись побажань клієнтів щодо надання класифікацій, пов’язаних з актуальною регуляторною політикою, що проводиться Урядом України та Міністерством охорони здоров’я, розробники системи «Фармзаказ АПТЕКА» винесли основні класифікатори (списки), що відносяться до характеристик статусу лікарського препарату, в розділ «Крок № 3 Формування потреби», створивши нове вікно для їх відображення. Всього таких класифікаторів в системі «Фармзаказ АПТЕКА» вісім:
- Перелік зареєстрованих лікарських засобів, які можуть набувати установи охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів;
- Перелік лікарських засобів, які відпускаються без рецепта;
- Лікарські засоби, що підлягають предметно-кількісному обліку в закладах охорони здоров’я;
- Наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори;
- Перелік обов’язкового асортименту лікарських засобів і виробів медичного призначення для аптечної мережі (Наказ МОЗ від 29.12.2011 № 1000 «Обов’язковий мінімальний асортимент (соціально орієнтованих) лікарських засобів і виробів медичного призначення для аптечних закладів»);
- Перелік основних лікарських засобів і виробів медичного призначення, ціни на які підлягають державному регулюванню (постанова КМУ від 25.03.2009 р. № 333 «Деякі питання державного регулювання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення»);
- Перелік основних лікарських засобів і виробів медичного призначення, ціни на які підлягають державному регулюванню (Постанова КМУ щодо розширення переліку ліків, на які встановлюється державне регулювання цін, від 13.08.2012 р. № 762;
- Перелік міжнародних непатентованих назв лікарських засобів (у формі таблеток та капсул), на які поширюється дія Пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою(постанова КМУ від 25.04.2012 р. № 340 «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою»).
«Щотижневику АПТЕКА» № 28 (849) від 23 липня 2012 р. ми розповідали читачам про нові можливості користувацької системи «Фармзаказ АПТЕКА» в частині контролю цін, за якими здійснюється закупівля лікарських засобів у відповідності з Постановою КМУ № 340.
При цьому увагу було акцентовано на тому, що цей контроль здійснювався тільки на етапі «Крок № 3 Формування потреби» (мал. 1). Тепер функції контролю граничних цін винесені і на етап «Крок № 4 Оптимізація замовлення» . Відзначимо також, що для більш практичного застосування функцій контролю розробники системи «Фармзаказ АПТЕКА» рекомендують змінити порядок розташування колонок у вікні «Прив’язана потреба» на показаний на мал. 2. Більш докладно про те, як виконати налаштування і запам’ятати їх, читачі можуть дізнатися у «Щотижневику АПТЕКА» № 28 (849) від 23 липня 2012 р.
Описані нововведення в системі «Фармзаказ АПТЕКА» — лише мала дещиця тих функцій, які привнесуть нові версії програмних продуктів ТОВ «Софтінформ» в організацію бізнес-процесів аптечного закладу. Незабаром користувачі програмного комплексу (ПК) «Аптека» з гідністю оцінять такі нововведення:
- Продажу лікарських засобів за рецептами з компенсацією вартості аптекам за референтними цінами (модулі реєстрації даних за рецептом, відпуску товару і друку щомісячної звітної форми реєстру для компенсації вартості).
- Контроль закупівельних і роздрібних цін за відповідністю граничним цінам на етапі встановлення розцінок на товар при його отриманні. Управління контролем здійснюється самим користувачем на всіх етапах товароруху (формування потреби/замовлення товару/прихід товару).
- Виконання групових операцій за великим переліком функцій, пов’язаних з рухом документів, що особливо актуально у клієнтів з великим документообігом.
ВІДОБРАЖЕННЯ ОСНОВНИХ КЛАСИФІКАТОРІВ В СИСТЕМІ «ФАРМЗАКАЗ АПТЕКА»
Інформаційне вікно «Класифікація» (мал. 1) завжди включено при першому вході в розділ «Крок № 3 Формування потреби» і може бути прибране з екрану шляхом натискання кнопки, що знаходиться в лінійці вибору функцій у верхній частині екрана. Розміри вікна «Класифікація» можна змінювати, якщо необхідно змінити розміри вікна цінових пропозицій, яка знаходиться над вікном «Класифікація».
КОНТРОЛЬ ГРАНИЧНИХ ЦІН НА ЕТАПАХ ФОРМУВАННЯ ПОТРЕБИ ТА ОПТИМІЗАЦІЇ ЗАМОВЛЕННЯ
На етапі «Оптимізація»:
- при перевизначенні умов закупівлі за раніше сформованої потреби здійснюється перевірка співвідношень закупівельної ціни та граничної ціни дистриб’ютора. У прикладі (див. мал. 1, позиція 1) робоча (закупівельна) ціна подана червоним кольором по причині відсутності граничної відпускної ціни дистриб’ютора (Гран. отпускн. ціна дистриб.);
- якщо раніше сформованої потреби та передачі її на оптимізацію можливі відхилення від норми теж підсвічуються червоним кольором у колонці робочої ціни (Ціна роб.), а у колонці «Статус» можна прочитати повідомлення по суті виявленого відхилення. У прикладі (див. мал. 2, позиція 2) з позиції Азомекс знайдені дві невідповідності:
- відсутність у вхідних даних дистриб’ютора оптово-відпускної ціни виробника;
- закупівельна ціна перевищує припустиму граничну відпускну ціну дистриб’ютора.
p.s.
Система «Фармзаказ АПТЕКА» є частиною ПК «Аптека» який пропонує інтегроване рішення по автоматизації бізнес-процесів в аптечних установах. Розробники цього програмного продукту продовжують вивчати попит на необхідні функції операційного обліку в аптеках, формуючи на перспективу дорожню карту проектів «Фармзаказ АПТЕКА ПК «Аптека». З пропозиціями та побажаннями щодо нововведень у системі «Фармзаказ АПТЕКА» користувачі можуть звертатися на сайт www.pharmbase.com.ua.